Magiczna moc bajek

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Przez uczestnictwo w projekcie Magiczna moc bajek, rozbudzamy w dzieciach zainteresowania czytelnicze. Dzieci wraz z bohaterami bajek przeżywają różne przygody. Poprzez bajki uczą się odróżniać dobro od zła oraz poznają pozytywne wzorce zachowań. Bajki dają im wsparcie, siłę i nadzieję. Z programu zrealizowaliśmy do tej pory m.in. pracę przestrzenną na temat „Dom optymistów, Dom pesymistów” – wprowadzenie dzieci w świat uśmiechu i smutku. „Możesz na mnie liczyć” – wysłuchanie opowiadania Heleny Bechlerowej „Dwaj przyjaciele”, przybliżeniem dzieciom znaczenia przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. „Czy inny znaczy gorszy?” - wyjaśnienie pojęć tolerancja, akceptacja na podstawie bajki „Brzydkie kaczątko”.

Dodano: 28.10.2020