Wirusoochrona

Realizację akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochrona” w przedszkolu w Bieńkowicach rozpoczęliśmy 15.03.2021r. Tygodniowy cykl zajęć #WIRUSOOCHRONA rozpoczęliśmy od wyjaśnienia podstawowego pojęcia „wirus”, dzieci mówiły co już wiedzą w tym temacie, następnie przeczytaliśmy dzieciom książeczkę pt. „Masz tę moc!”, która zwraca uwagę na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych, oraz czynnościami związanymi z zabezpieczeniem przed zakażeniem koronawirusem. Po przeczytaniu książeczki wykonaliśmy doświadczenie z pieprzem w wodzie, który odgrywał rolę wirusów. Po zamoczeniu w tejże wodzie palca zamoczonego w mydle obserwowaliśmy jak wirusy odsuwają się od mydła. Hasło „O zdrowie dbamy – czyste ręce mamy” towarzyszyło nam w trakcie kolejnej #lekcjaHIGIENY . Dzieci poznały kolejne etapy mycia rąk w teorii podczas zajęć dydaktycznych, a następnie każde dziecko kolejno dokładnie, według zaleceń umyło ręce w łazience. Dzieci wykonały pracę plastyczną z użyciem wody, mydła i barwnika spożywczego. Prace plastyczne zostały wywieszone na jedne z gazetek, natomiast na drugiej przygotowaliśmy gazetkę informacyjną jako podsumowanie dotychczasowych wiadomości. Ponadto przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Dzieci układały piramidę zdrowego żywienia. Zorganizowaliśmy także zajęcia podczas których dzieci wyciskały sok z pomarańczy. Mogli napić się zdrowego własnoręcznego soku. Na ostatnich zajęciach z tego cyklu dzieci dopasowywały ubrania odpowiednio dla danej pogody.

Dodano: 26.03.2021