Dzień strażaka

Każdego roku w maju nasi strażacy z Bieńkowic zapraszają nas do remizy strażackiej, aby przybliżyć dzieciom pracę strażaka. W tym roku również udaliśmy się z wizytą do remizy. Strażacy opowiadali o swojej pracy, pokazali nam różnorodne stroje, które wykorzystują wyjeżdżając do akcji – zwykły strój, specjalny strój ze specjalnym nakryciem głowy kiedy wyjeżdżają do os lub szerszeni, oraz strój z wysokimi butami – kiedy wyjeżdżają do powodzi. Strażacy mówili również o udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oraz zaprezentowali specjalne nosze. Przedszkolacy obejrzeli również wóz bojowy, oraz jego zawartość, ale zdecydowanie największą uciechę dzieciom sprawiło trzymanie węża strażackiego. Z pewnością po tym dniu nasza jednostka OSP zyskała wielu ochotników strażaków – juniorów.

Dodano: 5.05.2021