Dzień wysportowanego przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” połączyliśmy ten dzień z promowaniem sportu, który jest niezbędny do zdrowia fizycznego i psychicznego każdego człowieka i chcemy zachęcić dzieci do niego już od najmłodszych lat. Szczęśliwy przedszkolak to zdrowy i wysportowany przedszkolak. Tego dnia do przedszkola wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszły w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie przedszkolaków do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4 latki, i dzieci starsze 5-6 latki. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

Dodano: 20.09.2021