Uroki jesieni

Do naszych drzwi zapukała Pani Jesień. Lato się skończyło, dni są coraz krótsze, wieczory i ranki chłodniejsze, lecz już pachnie suchymi liśćmi. Co prawda szkoda lata i wakacji, lecz przecież jesień może być piękna! Korzystajmy z jej uroków i cieszmy oczy przepięknymi barwami.

Niezwykłe kolory jesieni otaczają nas wszędzie: w parkach, na skwerkach, na ulicach i za oknami. Jesienne spacery po parku lub lesie są nie tylko frajdą, ale mogą też być niezwykle owocne. To jesienią przynosimy z wypraw najwięcej skarbów – wielobarwne liście, lśniące brązowe kasztany, żołędzie, szyszki, owoce głogu i czerwonej jarzębiny… można z nich wyczarowywać cuda. Spotkaliśmy jeża, który szukał legowiska na zimę, dzieci robiły liściowe aniołki, turlały się w liściach i czerpały radość z PIĘKNA JESIENI w której się rozkochały.

Dodano: 4.10.2021