Projekt o Powstaniu Wielkopolskim

BohaterON w Twojej Szkole 2021 - udział w ogólnopolskim programie

Dzieci zapoznały się z materiałami przesłanymi od organizatora, szczególnie zapoznały się z treścią „ Niebajki o Powstaniu Warszawskim” na podstawie której przeprowadzono dalszą część scenariusza i wzbogacone zajęcia. Nauczyły się Katechizmu małego Polaka, a także piosenki o dumnej Polce i Polaku. Przedszkolaki rysowały godło Polski oraz flagę. Zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierały przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki. Dzieci poznały także biografie żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się narysowaniem obrazków z przebiegu powstania wyrażając tym swój hołd bohaterom oraz podziękowanie i uznanie, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się, rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce. Oddaniem hołdu i wyrazem wdzięczności życia w wolnej Polsce było odśpiewanie hymnu Polski wraz z udziałem przemarszu flagi Polski.

Dodano: 29.11.2021