Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt.  Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę, oraz w tym roku przygotowywały prezenty świąteczne dla pacjentów Hospicjum w Raciborzu. Przedszkolaki uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. Grudzień to dla przedszkolaków wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.

Uwieńczeniem wszystkich przygotowań był wspólny posiłek wigilijny w przedszkolnej rodzinie w magicznym nastroju.

Dodano: 21.12.2021