Spotkanie ze strażakami

W dniu 05.05.2022r. nasi przedszkolacy udali się na spotkanie ze strażakami z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieńkowicach. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu na którym mogły poznać specyfikę pracy strażaków, zobaczyć w jakie stroje przebierają się strażacy do akcji gaśniczej, w jakie kiedy pomagają przy podtopieniach, a nawet te, które zakładają przy usuwaniu gniazd pszczół czy szerszeni. Dzieci dowiedziały się także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są również wzywani do podtopień, powalonych drzew i wypadków samochodowych. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie i możliwość wejścia do nowego wozu strażackiego. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolacy podziękowali strażakom i życzyli wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Dodano: 5.05.2022