Festyn rodzinny

Miesiąc maj i czerwiec to szczególny czas, wiosna w pełni i trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, jest więc świetna okazja, aby wykorzystać ten wiosenny przypływ energii i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Uroczystości te obchodzone są w każdej rodzinie, również w tej przedszkolnej. Z okazji „Dnia Rodziny” w naszym przedszkolu zorganizowany został festyn. Święto było bardzo doniosłe za sprawą zaproszonych gości oraz Rodziców, którzy pojawili się w komplecie wraz ze swoimi rodzinami. Obchody „Dnia Rodziny” rozpoczęliśmy występami obydwu grup przedszkolnych. W pięknej majowej aurze dzieci prezentowały układy taneczne oraz wiersze i piosenki dedykowane rodzicom. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły artystyczny program, zyskując gromkie brawa publiczności. Po części artystycznej na dzieci i Rodziców czekało wiele atrakcji, które miały za zadanie uprzyjemnić im ten wyjątkowy dzień. Dzieci z radością oddawały się zabawie w zorganizowanym miejscu zabaw gdzie korzystały z dmuchanego zamku, dmuchanej zjeżdżalni, z waty cukrowej. Chętnie odwiedzanym miejscem był zorganizowany punkt malowania twarzy, punkt tatuaży oraz punkt wyplatania kolorowych warkoczyków i punkt tworzenia baniek mydlanych. Rodzice zaś beztrosko biesiadowali przy suto zastawionych stołach zaopatrzonych w zimne napoje, kawę, herbatę, ogrom owoców podarowanych przez rodziców oraz przepyszne ciasta upieczone przez mamusie. Natomiast nasza Gabrysia pani kucharka upiekła dla wszystkich przepyszne pizzerinki. W tak przyjemnej atmosferze czas upłynął nam niemal błyskawicznie. Sukces i świetną zabawę zawdzięczamy nie tylko zaangażowaniu nauczycieli, personelu i wychowanków naszego przedszkola, ale przede wszystkim rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości.

Dodano: 19.05.2022