Wikingowie w przedszkolu

Dnia 6 października 2022r. nasze przedszkole odwiedził wybitny gość. Był nim prawdziwy Wiking! - Pan Marek, członek stowarzyszenia „Drengowie znad Górnej Odry”, który wraz z córkami Mirą i Olą przybliżył dzieciom historię Wikingów. Opowiedział o uzbrojeniu, które było bardzo ważnym elementem stroju, a jednocześnie wyznaczało status społeczny. Przedszkolaki poznały ciekawostki z życia Wikinga oraz prawdziwe nazwy ubioru jak: hełm okularowy, czy bukłak „pojemnik na wodę”. Dzieci dowiedziały się jak dawniej żyli ludzie, ubierali się, bawili, walczyli i jak się zachowywali. Podczas spotkania przedszkolaki mogły zobaczyć, dotknąć a nawet przymierzyć stroje Wikinga. Prawdziwą atrakcją dla dzieci było oglądanie mieczy, tarczy, hełmu. To była wspaniała przygoda!!

Dodano: 6.10.2022