Dekorowanie pierniczków

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć.

Na początku grudnia zgodnie z tradycją naszego przedszkola dzieci z obu grup zebrały się aby udekorować świąteczne pierniczki.  Na stołach pojawił się lukier, kolorowe posypki, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł w końcu czas na pyszną ucztę, gdzie dzieci mogły spróbować przygotowanych wcześniej pierniczków, oczywiście nie wszystkich, bo pozostałe zostaną podane Rodzicom na spotkaniach wigilijnych.

Dodano: 12.12.2022