Spotkanie wigilijne starszaków

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Dlatego też już od listopada w naszym przedszkolu było czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością. W czwartek i piątek 15 i 16 grudnia, w godzinach popołudniowych odbyły się Spotkania Wigilijne z Rodzicami. Dzieci zaprezentowały swoje świąteczne programy artystyczne. Maluszki – piosenki, wierszyki i tańce świąteczne, a starszacy przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Rodzice byli wzruszeni i zachwyceni występami swoich pociech. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałkę, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia, po czym zasiedliśmy do poczęstunku. częstując się świątecznymi potrawami, ciastami, które przygotowali nasi rodzice i przedszkole. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na ciekawych rozmowach, opowieściach, , słuchaniu i śpiewaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Dodano: 15.12.2022