Aktualności: Grupa Bieńkowice 2021-2022

Festyn rodzinny

Miesiąc maj i czerwiec to szczególny czas, wiosna w pełni i trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, jest więc świetna okazja, aby wykorzystać ten wiosenny przypływ energii i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Uroczystości te obchodzone są w każdej rodzinie, również w tej przedszkolnej. Z okazji „Dnia Rodziny” w naszym przedszkolu zorganizowany został festyn. Święto było bardzo doniosłe za sprawą zaproszonych gości oraz Rodziców, którzy pojawili się w komplecie wraz ze swoimi rodzinami. Obchody „Dnia Rodziny” rozpoczęliśmy występami obydwu grup przedszkolnych. W pięknej majowej aurze dzieci prezentowały układy taneczne oraz wiersze i piosenki dedykowane rodzicom. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły artystyczny program, zyskując gromkie brawa publiczności. Po części artystycznej na dzieci i Rodziców czekało wiele atrakcji, które miały za zadanie uprzyjemnić im ten wyjątkowy dzień. Dzieci z radością oddawały się zabawie w zorganizowanym miejscu zabaw gdzie korzystały z dmuchanego zamku, dmuchanej zjeżdżalni, z waty cukrowej. Chętnie odwiedzanym miejscem był zorganizowany punkt malowania twarzy, punkt tatuaży oraz punkt wyplatania kolorowych warkoczyków i punkt tworzenia baniek mydlanych. Rodzice zaś beztrosko biesiadowali przy suto zastawionych stołach zaopatrzonych w zimne napoje, kawę, herbatę, ogrom owoców podarowanych przez rodziców oraz przepyszne ciasta upieczone przez mamusie. Natomiast nasza Gabrysia pani kucharka upiekła dla wszystkich przepyszne pizzerinki. W tak przyjemnej atmosferze czas upłynął nam niemal błyskawicznie. Sukces i świetną zabawę zawdzięczamy nie tylko zaangażowaniu nauczycieli, personelu i wychowanków naszego przedszkola, ale przede wszystkim rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości.

Zobacz więcej

Spotkanie ze strażakami

W dniu 05.05.2022r. nasi przedszkolacy udali się na spotkanie ze strażakami z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieńkowicach. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu na którym mogły poznać specyfikę pracy strażaków, zobaczyć w jakie stroje przebierają się strażacy do akcji gaśniczej, w jakie kiedy pomagają przy podtopieniach, a nawet te, które zakładają przy usuwaniu gniazd pszczół czy szerszeni. Dzieci dowiedziały się także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są również wzywani do podtopień, powalonych drzew i wypadków samochodowych. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie i możliwość wejścia do nowego wozu strażackiego. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolacy podziękowali strażakom i życzyli wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Zobacz więcej

Dzień Ziemi i Sprzątanie Świata

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Również nasi przedszkolacy aktywnie uczestniczyli w Dniu Święta Ziemi poprzez rozmowy na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci. Dzieci wykonywały prace plastyczne. Uwieńczeniem zajęć, było przejście od przedszkola aleją „Hroza” i zbieranie śmieci pozostawionych przez innych ludzi

Zobacz więcej

Śniadanie wielkanocne i poszukiwanie zajączka

W środę 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, warzyw i baby wielkanocnej, oraz stroików z bukszpanu i złotego deszczu. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Po śniadaniu wszystkie dzieci wyszły w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego, który jak co roku ukrył naszym przedszkolakom prezenty.

Zobacz więcej

Tradycja Kogucika

W dniach poprzedzających święta Wielkiej Nocy, nasze przedszkole kultywuje staropolski zwyczaj „chodzenia z kogucikiem”. Z tej okazji wózek z kogutem przystrajamy barwnymi wstążkami, zabieramy inne zrobione koguty i wyruszamy do rodziców przedszkolaków, którzy zaprosili nas do siebie. Rodzice obdarowują nasze przedszkole darami spożywczymi a my, w ramach wdzięczności za dary śpiewamy piosenkę o koguciku, oraz piosenkę wielkanocną. W podziękowaniu zostawiamy rodzicom ręcznie zrobionego koguta i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych. Rodzice naszych przedszkolaków są bardzo zaangażowani w tą tradycję i co roku możemy odwiedzać wiele rodzin.

Zobacz więcej

Światowy dzień Świadomości Autyzmu

W kwietniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola “zaświecili się na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat tego zaburzenia. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne “Niebieskie motyle”. Ponadto w tym dniu przyszliśmy także do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach, co z kolei symbolizuje solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa.

Zobacz więcej

Pierwszy Dzień Wiosny

Najbardziej oczekiwaną częścią tego dnia było z pewnością wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy zostawiając ją na przystanku autobusowym z biletem do Krainy Zimy i Lodu. Gdy Marzanna odjechała, pani Wiosna zostawiła dla naszych przedszkolaków kosz warzyw, owoców oraz hortensję do zasadzenia w ogródku. Z darami pani Wiosny barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Zobacz więcej

Pokaz tańca Flamenco

W marcu w naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca Flamenco, oprócz układów tanecznych dzieci mogły również posłuchać muzyki na żywo. Po pokazie dzieci mogły wziąć udział we wspólnych tańcach. Wszystkim, a szczególnie dziewczynkom, które mogły przymierzyć spódnice „flamenco” bardzo podobała się żywiołowa muzyka i wspólne tańce.

Zobacz więcej

Dzień Kobiet

Co roku w naszym przedszkolu obchodzimy dzien kobiet – w tym roku chłopcy już wcześniej zasiedli do stołów, by przygotować własnoręcznie niespodzianki dla swoich koleżanek, oraz pań pracujących w przedszkolu. Wyszliśmy również na spacer, a wszystkim spotkanym po drodze paniom życzyliśmy wszystkiego najlepszego, oraz wręczyliśmy symbolicznego kwiatka z papieru.

Zobacz więcej

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 11.02.2022r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Zobacz więcej

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt.  Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę, oraz w tym roku przygotowywały prezenty świąteczne dla pacjentów Hospicjum w Raciborzu. Przedszkolaki uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. Grudzień to dla przedszkolaków wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.

Uwieńczeniem wszystkich przygotowań był wspólny posiłek wigilijny w przedszkolnej rodzinie w magicznym nastroju.

Zobacz więcej

Otwarcie „Centrum Przesiadkowego” w Bieńkowicach

W grudniu 2021r. w Bieńkowicach naprzeciwko naszego Przedszkola uroczyście otwarto nowe „Centrum Przesiadkowe”, w skład którego wchodzi plac zabaw dla dzieci, parking dla samochodów, tzw. mała architektura – ławki parkowe, pergole, zieleń. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wiceminister Michał Woś, wójt Gminy Krzyżanowice, oraz pani dyrektor naszego przedszkola, wraz z przedszkolakami

Zobacz więcej

Piękna zima

Zima to piękna pora roku. Jest dostojna, monumentalna. Z ogromną przyjemnością spacerujemy placach zabaw, gdzie urzekają nas swoją niepowtarzalną urodą pokryte „czapami” śniegu drzewa. W słoneczne, zimowe dni śnieg skrzypi pod naszymi stopami i skrzy się milionami diamencików. Wszystko to sprawia, że czujemy się jak w bajce. Z wielkim zaskoczeniem okazało się ,że zima to ulubiona pora roku dzieci.

Zobacz więcej

Mikołaj w przedszkolu

Poniedziałek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. Nasi przedszkolacy bardzo starają się… „być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. I w końcu przyjechał saniami z elfem, aniołkiem i diabełkiem. Dzieci były bardzo podekscytowane a św. Mikołaj za ich staranie przewiózł wszystkie dzieci swoimi saniami. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.

Zobacz więcej

Dzień Górnika

W tym roku, inaczej niż zazwyczaj świętowaliśmy Dzień Górnika. W tym roku odwiedził nas jeden górnik – znany i bardzo lubiany przez dzieci – pan Rajnuś. Dzieci zaśpiewały dla pana Rajnusia górnicze piosenki, a następnie nasz gość przebrał się w roboczy strój i opowiedział dzieciom o pracy górnika. Spotkanie z górnikiem na długo zostanie w pamięci dzieci.

Zobacz więcej

Andrzejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.

Zobacz więcej

Projekt o Powstaniu Wielkopolskim

BohaterON w Twojej Szkole 2021 - udział w ogólnopolskim programie

Dzieci zapoznały się z materiałami przesłanymi od organizatora, szczególnie zapoznały się z treścią „ Niebajki o Powstaniu Warszawskim” na podstawie której przeprowadzono dalszą część scenariusza i wzbogacone zajęcia. Nauczyły się Katechizmu małego Polaka, a także piosenki o dumnej Polce i Polaku. Przedszkolaki rysowały godło Polski oraz flagę. Zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierały przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki. Dzieci poznały także biografie żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się narysowaniem obrazków z przebiegu powstania wyrażając tym swój hołd bohaterom oraz podziękowanie i uznanie, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się, rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce. Oddaniem hołdu i wyrazem wdzięczności życia w wolnej Polsce było odśpiewanie hymnu Polski wraz z udziałem przemarszu flagi Polski.

Zobacz więcej

Dzień pluszowego misia

25 listopada, jak co roku, przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‚Jadą, jadą misie”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Zobacz więcej

Listy do Mikołaja

Jak co roku przed długo wyczekiwanym dniem 6 grudnia dzieci pisały listy do św. Mikołaja z prośbą o wymarzony prezent. Tak też było w tym roku. W swoich listach dzieci zostawiły swoje marzenia, prośby pamiętając nie tylko o najbliższych z rodziny a także przyjaciołach z grupy przedszkolnej. Zdobyliśmy adres św. Mikołaja i wszystkie listy osobiście zostały wysłane.

Zobacz więcej

Odwiedziny kominiarza

Mieliśmy szczęście gościć w naszym przedszkolu Kominiarzy. Goście opowiedzieli dzieciom wiele ciekawostek związanych z zawodem kominiarza. Zaprezentowali narzędzia, którymi posługują się w trakcie czyszczenia kominów. Przedszkolaki poznały legendę „Guzika na szczęście”, dowiedziały się też kilku bardzo ważnych rzeczy: po co czyszczone są kominy, do czego służą kratki wentylacyjne, dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach. Dzieci mogły przymierzyć najprawdziwszy kominiarski cylinder, co sprawiło im chyba najwięcej radości. Była to wyjątkowa wizyta.  Już czekamy na kolejną, a Panom kominiarzom dziękujemy za wspaniałą lekcję i poświęcony czas.

Zobacz więcej

Święto odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada 2021 r. w Przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Przedszkolaki z obydwu grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.11. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: “Kto ty jesteś? Polak mały’’.

Zobacz więcej

Spotkanie z pielęgniarką

W ramach podjętej współpracy z Hospicjum, nasze przedszkole odwiedziła pani Krysia – przesympatyczna pielęgniarka z raciborskiego Hospicjum. Pani Krysia rozmawiała z dziećmi o pracy pielęgniarki, o opiece nad pacjentami, pozwoliła nawet dzieciom wcielić się w role pielęgniarek i pielęgniarzy. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem i zadawały pani Krysi sporo pytań, a ona cierpliwie i z radością na nie odpowiadała. W ramach podziękowań przekazaliśmy na jej ręce herbaty, przyniesione przez przedszkolaków i ich rodziców, aby pomogły pacjentom Hospicjum znieść długie jesienne wieczory i chłodne dni.

Zobacz więcej

Dzień Dyni

„Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Były dania z dynii: zupa dyniowa, pyszne ciasto dyniowe, kompot dyniowy.Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. A,że dynia jest jednych z charakterystycznych elementów halloween to zrobiliśmy halloweenowe lampiony.

Zobacz więcej

Żonkile dla Hospicjum

Nasze przedszkole podjęło współpracę z Hospicjum im św. Józefa w Raciborzu i dołączyło do kampanii „Pola Nadziei”, której celem jest propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym podopiecznym Hospicjów i ich rodzinom. Symbolem „Pól Nadziei” jest ŻONKIL, który zasadzony jesienią, na wiosnę wykwitnie. Realizując kampanię w przedszkolu już w najmłodszych dzieciach pragniemy zaszczepić wartość jaką jest bezinteresowne niesienie pomocy innym. Wiosną kiedy zakwitną kwiaty, przyozdobią nasz przedszkolny ogród, a my wykonamy papierowe żonkile, aby przekazać tą symboliczną nadzieję podopiecznym hospicjum.

Zobacz więcej

Odwiedziny policjanta

Nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Zobacz więcej

Dzień drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa, rodzaje drzew. Była to również okazja do zasadzenia drzewa JARZĘBINOWCA w ogródku przedszkolnym, co dzieci zrobiły z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem.

Zobacz więcej

Uroki jesieni

Do naszych drzwi zapukała Pani Jesień. Lato się skończyło, dni są coraz krótsze, wieczory i ranki chłodniejsze, lecz już pachnie suchymi liśćmi. Co prawda szkoda lata i wakacji, lecz przecież jesień może być piękna! Korzystajmy z jej uroków i cieszmy oczy przepięknymi barwami.

Niezwykłe kolory jesieni otaczają nas wszędzie: w parkach, na skwerkach, na ulicach i za oknami. Jesienne spacery po parku lub lesie są nie tylko frajdą, ale mogą też być niezwykle owocne. To jesienią przynosimy z wypraw najwięcej skarbów – wielobarwne liście, lśniące brązowe kasztany, żołędzie, szyszki, owoce głogu i czerwonej jarzębiny… można z nich wyczarowywać cuda. Spotkaliśmy jeża, który szukał legowiska na zimę, dzieci robiły liściowe aniołki, turlały się w liściach i czerpały radość z PIĘKNA JESIENI w której się rozkochały.

Zobacz więcej

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni odznaczeniami “Super Chłopak”. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”.Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Zobacz więcej

Przedstawienie teatralne Złota Rybka

Do naszego przedszkola zawitał Teatr. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu “Rybak i złota rybka” , w którym wyraźnie zaznaczone były role postaci: dobrego rybaka, mądrej rybki, złej i chciwej baby. Przygotowana scenografia zmieniająca się wraz z kolejnymi wydarzeniami skupiła uwagę dzieci. Jak to w bajkach bywa i ta miała morał. Przestrzegała przed zachłannością,uświadomiła dzieciom znaczenie uczciwości i szacunku. W każdym razie, dobrze byłoby mieć taką Złotą Rybkę…

Zobacz więcej

Dzień jezyków obcych

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki. W ramach realizacji Dnia Języków Obcych przedszkolaki wybrały się w podróż po Wielkiej Brytanii i Niemczech. Poznały historię Wielkiej Brytanii i Niemiec dowiedziały się o ważnych miejscach, zabytkach, poznały mapę, godło i flagę,charakterystyczne dnia i produkty pochodzące z tych krajów. Celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych i germańskich oraz budzenie zaciekawienia językiem angielskim i językiem niemieckim.

Zobacz więcej

Dzień wysportowanego przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” połączyliśmy ten dzień z promowaniem sportu, który jest niezbędny do zdrowia fizycznego i psychicznego każdego człowieka i chcemy zachęcić dzieci do niego już od najmłodszych lat. Szczęśliwy przedszkolak to zdrowy i wysportowany przedszkolak. Tego dnia do przedszkola wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszły w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie przedszkolaków do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4 latki, i dzieci starsze 5-6 latki. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

Zobacz więcej

Projektowanie ekologicznej torby

W dzisiejszych czasach bycie ekologicznym nie jest jedynie modą - gdy dbamy o środowisko, dokładamy cegiełkę do lepszego świata dla przyszłych pokoleń. Powszechnie wiadomo jednak, że im jest się starszym, tym trudniej wyzbyć się dawnych nawyków i wdrożyć zupełnie nowe. Dlatego warto uczyć się bycia “eko” już od najmłodszych lat. Dlatego tym razem postawiliśmy na atrakcyjne projektowanie toreb ekologicznych.

Już od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost popularności toreb ekologicznych, wykonanych z naturalnych materiałów, wielorazowych, a przy tym bardzo stylowych i urokliwych.

Najważniejszą zaletą toreb ekologicznych jest, jak sama nazwa wskazuje, ich przyjazność środowisku naturalnemu. Organiczne materiały, z których wykonuje się niektóre eko-torby, sprawiają, że rozkładają się one w ciągu jedynie kilku miesięcy i nie wydzielają substancji szkodliwych dla człowieka i przyrody. Dodatkowo, jeśli torby wielokrotnego użytku będziemy używać prawidłowo i dbać o jej stan, posłuży nam ona przez całe lata, co ograniczy ilość produkowanych przez nas sztucznych odpadów – reklamówek czy jednorazowych torebek foliowych. Tych cennych informacji mogły dzieci posłuchać przy okazji projektowania własnej ekologicznej torby.

Zobacz więcej