Aktualności: Grupa Bolesław 2020-2021

Dzień Dziecka

Życzę Wam wiele słoneczka, uśmiechu i radości. Niech w Waszych serduszkach zawsze ciepełko gości. Bawcie się dziś wesoło, realizujcie marzenia, bo gdy minie to Święto, zostaną wspomnienia!

Zobacz więcej

Magiczna moc bajek - część 2

W projekcie Magiczna moc bajek uczestniczyliśmy przez cały rok. Z zadań do wykonania zrealizowaliśmy m.in. takie tematy jak: „Czym jest dla mnie piękno”- czy to są tylko przedmioty czy też coś innego; „Dlaczego Pinokio ma długi nos” zabawa prawda czy fałsz; „Zaufaj mi” zabawa polegająca na prowadzeniu dziecka które ma zawiązane oczy, „Wszędzie są dobrzy i źli ludzie - pokazanie dzieciom sytuacji niebezpiecznych.

Zobacz więcej

Roboty

Na zajęciach zastanawialiśmy się, po co potrzebne są roboty? Przedszkolaki zapoznały się z różnymi robotami oraz ich zastosowaniem. Na koniec zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie robota. Tworzenie własnych robotów było wielką frajdą.

Zobacz więcej

Stop! Mogę zatrzymać smog.

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do kampanii edukacyjno informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Celem kampanii było podniesienie świadomości mieszkańców a w szczególności dzieci przedszkolnych w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia. Dzieci brały udział w zajęciach przybliżających zagadnienia zanieczyszczeń powietrza. W ramach kampanii placówka została zaopatrzona w oczyszczacze powietrza.

Zobacz więcej

Skąd się biorą produkty ekologiczne

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw decydujących o przyszłych zachowaniach dotyczących zdrowia. Biorąc udział w programie dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowania właściwych nawyków żywieniowych.

Zobacz więcej

Wirusoochrona

Akcja wirusoochrona w której wzięliśmy udział powstała z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Celem akcji była promocja zasad higieny wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Zobacz więcej

Poznajemy świat

Dziecięca ciekawość świata jest naprawdę ogromna. Chociaż nie możemy wybrać się w prawdziwą podróż dookoła ziemi, na zajęciach poznaliśmy różne zakątki świata. Rozpoczęliśmy od poznania kontynentów i zrobienia własnego globusa. W kolejnych dniach dowiedzieliśmy się m.in. gdzie żyją misie koala, jak wielki jest mur chiński oraz jakie jest najsłynniejsze danie włoskie.

Zobacz więcej

Sadzenie fasoli

Na zajęciach podjęliśmy się prawdziwie wiosennego zadania, założyliśmy hodowlę fasoli i codziennie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w roślinie.

Zobacz więcej

W świecie dinozaurów

Realizując temat poświęcony pradawnemu lądowi przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Stworzyły mały świat z dinozaurami, ucząc się nazw wielu gatunków dinozaurów. Dzieci zrobiły również skamieliny z łapami dinozaurów lub roślinami.

Zobacz więcej

Teatrzyk Czerwony Kapturek

Teatr to świetna zabawa. Teatr przenosi nas do niezwykłego świata, świata naszej wyobraźni. Starsze dzieci przygotowały przedstawienie pt. Czerwony Kapturek dla maluszków, przygotowały marionetki i scenę. Dzięki zabawie w teatr dzieci mogły wcielić się w różne charaktery te dobre i te złe i dostrzec różnice między byciem dobrym a złym. Maluszki natomiast w przyjemnością obejrzały przedstawienie i nagrodziły starsze dzieci dużymi brawami.

Zobacz więcej

Bal karnawałowy

W lutym odbył się bal karnawałowy, dostarczający dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. W przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce a uśmiech nie znikała z ich twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Zobacz więcej

Sporty zimowe

Sporty zimowe to fascynujący temat i chociaż na podwórku nie ma śniegu, postanowiliśmy się pobawić w sporty zimowe w sali.

Zobacz więcej

Święta Bożego Narodzenia

Mimo tego, że nie mogliśmy w tym roku gościć rodziców u nas w przedszkolu na jasełkach, przygotowaliśmy dla nich niespodziankę w postaci filmiku. Dzieci w pięknych strojach zaśpiewały kolędy i życzyły rodzicom zdrowych i wesołych świąt.

Zobacz więcej

Świąteczne przygotowania

Świąteczne przygotowania rozpoczęliśmy od strojenia choinki, dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem podeszły do tego zadania. Po skończonej pracy stwierdziły, że jest piękna. Dodatkowo na zajęciach każde dziecko zrobiło swoją własną choinkę, a starsze dzieci zrobiły sobie stajenki.

Zobacz więcej

Mikołaj

Najbardziej oczekiwany gość w przedszkolu i w tym roku nas nie zawiódł. Ze wspaniałymi prezentami zawitał do naszego przedszkola. Dzieci za prezenty podziękowały piosenkami.

Zobacz więcej

Dzień misia

„Przy poduszce miś już czeka, gdy męczący był twój dzień…” w tym roku w pluszowe misie zamieniły się nasze przedszkolaki.

Zobacz więcej

Magiczna moc bajek

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Przez uczestnictwo w projekcie Magiczna moc bajek, rozbudzamy w dzieciach zainteresowania czytelnicze. Dzieci wraz z bohaterami bajek przeżywają różne przygody. Poprzez bajki uczą się odróżniać dobro od zła oraz poznają pozytywne wzorce zachowań. Bajki dają im wsparcie, siłę i nadzieję. Z programu zrealizowaliśmy do tej pory m.in. pracę przestrzenną na temat „Dom optymistów, Dom pesymistów” – wprowadzenie dzieci w świat uśmiechu i smutku. „Możesz na mnie liczyć” – wysłuchanie opowiadania Heleny Bechlerowej „Dwaj przyjaciele”, przybliżeniem dzieciom znaczenia przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. „Czy inny znaczy gorszy?” - wyjaśnienie pojęć tolerancja, akceptacja na podstawie bajki „Brzydkie kaczątko”.

Zobacz więcej

Otwarcie wyremontowanych sal w oddziale w Bolesławiu

6 października był wyjątkowym dniem dla naszego przedszkola. Odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanych sal przedszkolnych. Wśród zaproszonych gości byli pan Wójt Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki, pani dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, pani dyrektor Przedszkola w Bieńkowicach Barbara Somerla, pani sołtys Krystyna Maisik, pani radna Barbara Szymczyna, panie z rady rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, której dokonali Wójt Gminy oraz przedszkolaki. Pani dyrektor podziękowała za troskę o dobro dla najmłodszych panu Wójtowi pani dyrektor GZOKSiT oraz wszystkim osobom zaangażowanym w dbanie o naszą placówkę. Następnie w sali wiejskiej starsze dzieci przedstawiły krótki program artystyczny dla gości, w ten sposób dziękując za swoje nowe, kolorowe miejsce do nauki i zabawy.

Zobacz więcej